Milczenie

written by Thorbiorga 30 marca 2017

Milcz kobieto – wszystko co powiesz zostanie obrócone przeciwko tobie! Czasami lepiej się nie odezwać, aby nie wysłuchać lawiny kpin wystrzelonych w twoją osobę, w odpowiedzi na cichy żal do losu, na boleści dnia codziennego, na niedomagania zdrowotne. Nieraz lepiej jest przemilczeć, niźli być niezrozumianą w swej egzystencji. Nie ma prawa cię boleć, nie masz prawa czuć się źle, nie masz prawa się bać, nie masz prawa ponarzekać, ani zapłakać nad sobą. Nie wymyślaj! – mówią, a nie wysłuchają, nie pokrzepią dobrym słowem. I nieraz to kobieta kobiecie – wilkiem! To nic, że plecy wysiadają od kilku ciąż i porodów, to nie szkodzi, że przez 35 lat dźwigasz ciężkie torby z zakupami, bo nie masz prawa jazdy i boisz się prowadzić auto. To nie stanowi problemu, że urodziłaś się w czasach, gdy stało się w kilometrowej kolejce po mięso, a pieluchy tetrowe prało w lodowatej rzece. Co to znaczy wychować kilkoro dzieci i przejść samej przez różne problemy, które ciągną się do dziś. Czym jest dzień w dzień sterczenie przy garach, a w podzięce słowa, że nie smakowało, i w efekcie gotowanie obiadu złożonego z kilku dań? O ironio, echem odbijająca się od tych słów!

Milcz kobieto – puchu marny, kuro domowa, bo czymże jesteś „bez pracy”? Nic nie osiągnęłaś, a jedyne co masz to depresja, niska samoocena i ból ciała i duszy. Gdzie byłaś i co widziałaś przez te wszystkie lata? Nic

Masz za to jedyną osobę, która Cię rozumie w tym całym Twoim jestestwie, która nie jest idealna, bo być może jest matrycą Twojego życia, która stara się nie powielać Twoich błędów. Ale ta osoba wiele Ci zawdzięcza, wiele się od Ciebie nauczyła, jak być dobrą kobietą, matką i żoną, jak ugotować smaczną zupę i czym odplamić bluzkę.  Tak to Ja – Twoja córka – od dziś – „Strażniczka Twego Słowa” – głośno wypowiedzianego, a niechby który spróbował je podważyć czy zanegować – wkroczę w obronie i nie zawaham się przełamać swojego milczenia!

You may also like

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Blog
Przegląd
kosmetyczny
Blog
Rozterki blogerki
Blog
Kosmici
previous arrow
next arrow
Slider