Wyszperane

written by Thorbiorga 23 lutego 2017

Kto szuka ten znajdzie. Nie jestem jednak zwolennikiem przewalania hałd ubrań, pościeli itp, ale czasami wpadnę na chwilę do któregoś z lokalnych ciucholandów i wyłowię jakąś perełkę. Najczęściej mama wynajduje co ciekawsze okazy. Szczególną uwagę zwracam na tkaniny, zasłony, narzuty, obrusy, pościele. Nie zawsze wykorzystuję je zgodnie z przeznaczeniem.  Na przykład zasłona służy za narzutę, bądź obrus, z narzuty robię poszewki na poduszki. Na zdjęciach mogę się pochwalić materiałkami, które wyszperałam w sejneńskim „Raju” – cieszą oko wzorem i kolorem. Jeszcze nie wiem co z tym zrobię, może ozdobę okna, poduszki, obicie krzesła, pomysłów jest dużo.

Kolejnym znaleziskiem są dwie kosmetyczki w barwach vintage. Ostatnio zauważyłam, że oddalam się od bieli, choć klimaty skandynawskie ciągle mocno do mnie „przemawiają”, jednak skłaniam się coraz częściej w stronę klimatów retro, vintage, ale nieco minimalistycznych, aczkolwiek z wyraźnym akcentem kolorystycznym.

Sklep PEPCO jest jednym z moich ulubionych. Tam kupiłam czarne lustro na grubym lnianym sznurku i poduszki z napisami „All you need is love” (jedna z kilku). Szybka i łatwa propozycja na wystrój wnętrza.

Uwielbiam promocje książkowe. Często zaglądam do księgarni Book Book, gdzie można tanio ( 8zł – 12zł) kupić ciekawą lekturę. Lubię jak książka zostaje u mnie w domu, dlatego mam sentyment gdy przeczytaną pozycję trzeba oddać do biblioteki.

Na koniec dwie sówki i książka „Benek i spółka”. Większą sowę własnoręcznie zrobioną podarowała nam ciocia Bogusia, drugą wyszperałam w sklepie ze starociami, potocznie nazywanym przez nas ” Na Skorupach”. O książce dla dzieci Patrycji Zarawskiej” Benek i spółka” dowiedziałam się od Juli Rozumek z jej bloga http://www.juliarozumek.pl/.  Oczywiście okazało się, że czyta ją nikt inny jak tylko ja. Mam jednak nadzieję, że chociaż moja córka zacznie czytać i doceni wartość książek.

Warto czasami wyszperać coś ciekawego, tylko z umiarem;) Plusem second hand -ów jest to, że możemy mieć coś niepowtarzalnego i wyjątkowego.

You may also like

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Blog
Przegląd
kosmetyczny
Blog
Rozterki blogerki
Blog
Kosmici
previous arrow
next arrow
Slider